top of page
web 2.png

"Není většího štěstí, než když můžeš někomu pomoct s plněním jeho snu"

Zdravím Vás,

jmenuji se Tomáš Fibiger (všichni mi ale říkají Tofi), narodil jsem se v říjnu v roce 1996 a bydlím v Praze. Mým snem je dělat co mě baví a naplňuje a zároveň tím mít možnost pomáhat dalším brankářům s plněním jejich snů, cílů a přání.

Moje začátky

S chytáním jsem začal v mladších žácích roce 2008 ve florbalovém oddíle TJ JM Chodov, kde jsem byl cca 3 roky. Poté jsem přestoupil do historicky nejúspěšnějšího klubu ČR, kterým byl a stále jím je Tatran Střešovice. V Tatranu jsem pak odehrál celý zbytek mé mládežnické kariéry, což byly další 4 roky. Za tu celou dobu 7 let mládežnického florbalu jsem byl členem všech finálních nominací výběru talentované mládeže Hl.m.Prahy. V sezónách mezi lety 2013 - 2015 jsem se stal také členem širšího kádru juniorské reprezentace ČR a moje pouť reprezentací pak vygradovala tím, že jsem se dostal do finální nominace trenéra Luďka Beneše na květnové Mistrovství světa juniorů v roce 2015 ve švédském Helsingborgu.

Dospělý florbal

Po skončení mládežnického florbalu bylo mou motivací probojování se do elitního A-týmu Tatranu Střešovice. Cesta k tomu vedla přes střídavé starty a hostování v jiných klubech, kde jsem sbíral cenné zkušenosti. V sezóně 2015/2016 jsem byl na střídavém hostování v týmu TBC Králův Dvůr, který tou dobou hrál Národní ligu (3.nejvyšší liga v ČR). V této sezóně jsme s týmem dokázali vybojovat Play-off, ale na postup do vyšší ligy to bohužel nestačilo. Další rok, v sezóně 2016/2017, jsem pak byl na střídavém hostování v týmu Black Angels, který hrál 1.ligu (2.nejvyšší liga v ČR). V této sezóně se opět zadařilo a tak jsme hráli Play-off, ve kterém jsme to bohužel opět nedotáhli o ligu výš. V sezóně 2017/2018 jsem byl pak okusit ligu nejvyšší a to českou Superligu za tým Florbal Ústí, do kterého jsem šel na roční hostování. V této sezóně se bohužel moc nedařilo a ke vší smůle se po Play-down spadlo do nižší ligy. Zkušeností jsem tam ale nasbíral nespočet. Po těch letech čekání jsem další sezónu 2018/2019 dostal šanci v A-týmu mužů Tatranu Střešovice jako dvojka za Michalem Rebrem a to hlavně díky ukončení kariéry Tomáše Kafky. Sezóna to byla dobrá, ale bohužel se vypadlo ve čtvrtfinále Play-off. Mojí aktivní kariéru bohužel prozatím ukončilo dlouhodobé onemocnění.

Tofi jako trenér

S trénováním brankářů jsem začal ještě jako junior a to v sezóně 2014/2015, kdy jsem položil první základní stavební kámen pro vznik rozsáhlé brankářské akademie v Tatranu Střešovice čítající přes 30 aktivních brankářů. Začínalo se na jednom tréninku za 14 dní a krok po kroku se počet tréninků dostal na neuvěřitelné číslo 4 tréninků týdně jen pro brankáře. Byl tam trénink kondiční pro všechny brankáře a pak technické tréninky pro začátečníky, pokročilé a elitní brankáře. Tato akademie a celý její rozvoj mě pak dostal do pozice trenéra brankářů u reprezentace juniorů ČR, kterou zastávám od roku 2017. Do mého trenérského portfólia patří i pozice trenéra brankářů u krajských výběrů talentované mládeže Hl.m. Prahy a Středočeského kraje. V průběhu mé dosavadní trenérské kariéry jsem měl pak možnost se podílet ve spolupráci s Jiřím Jakoubkem a Kristýnou Pálešovou na rozvoji florbalu v čínské Šanghaji, kde jsem vedl semináře a školení na téma "Brankáři" pro tamní organizaci CFD.

Proč WFGA?

Chtěl jsem si splnit svůj sen a to mít možnost pomoct brankářům v plnění jejich snů, cílů a přání a věřím, že tato akademie je ten správný krok. Vím, že je spousta brankářů, kteří by chtěli rozvíjet svoje schopnosti a dovednosti, ale bohužel třeba nemají tu možnost. Moje zapojení v klubu ani neumožňovalo, abych se věnoval většímu spektru brankářů a nebo brankářům, kteří o moje služby už dávno projevili zájem a tak jsem se rozhodl v klubu skončit a spustit tento projekt, který by měl dát možnost individuálního růstu všem brankářům. World Floorball Goalie Academy by také měla mít celosvětový přesah a chtěl bych, aby to byla jedna z nejlepších a nejuznávanějších brankářských florbalových akademií na světě.

bottom of page